Obsługujemy eventy w całej Polsce
Zaproś nas na Twój event
Jak przygotować imprezę gminną, turniej sołectw, dni miast, dzień strażaka, dożynki na dmuchanych torach przeszkód?
Przygotowujesz imprezę dla swojej miejscowości, gminy, sołectwa, społeczności lokalnej, dożynki? Do tej pory wszystko już było i chcesz pokazać coś zupełnie nowego i wyjątkowego? Szukasz atrakcji, z których będą mogli skorzystać nie tylko dzieci ale także ich rodzice? Czegoś, co nie tylko dostarczy ogrom zabawy, ale będzie także doskonała oprawą wizualną dla całej imprezy? Czegoś zupełnie nowego?
Gigantyczne areny zmagań, gdy tylko pojawiły się na eventach i imprezach firmowych, bardzo szybko zdobyły ogromne zainteresowanie i przyciągały największe kolejki chętnych. Dzięki gigantycznym rozmiarom, szybko przykuwały uwagę nie tylko dzieci, ale także dorosłych uczestników imprez, którzy w końcu, także mogli się pobawić, zamiast tylko obserwować zabawę dzieci.
Teraz nadszedł czas, aby Dmuchane Tory Przeszkód pojawiły się na imprezach gminnych, wydarzeniach sołectw, koncertach, dniach strażaka i innych lokalnych wydarzeniach społecznych i kulturalnych.
IMPREZY MASOWE
Imprezy typu festyny, dni miast, koncerty, dożynki to wydarzenia o charakterze masowym, w których często bierze udział ponad kilka tysięcy uczestników. Wśród nich są zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Imprezy takie mają charakter ogólnodostępny, dlatego każdy może korzystać z przygotowanych atrakcji.
Dmuchane atrakcje i przeszkody doskonale się tu sprawdzają. Przyciągają kolejki chętnych nie tylko swoimi rozmiarami i wzornictwem, ale są również oprawą wizualną dla całej imprezy i powodują, że nie tylko dzieci mogą się dobrze bawić. Dmuchane tory z przeszkodami to także idealna forma rozrywki dla każdego rodzica!
ZAWODY GMINNE
Przeszkody dmuchane to prawdziwy HIT imprez gminnych, sołectw, dni strażaka i wszelkich innych z udziałem lokalnych społeczności. Pozwalają na przeprowadzenie zarówno zawodów indywidualnych, jak i zmagań w zespołach. To prawdziwy wybuch emocji, rywalizacji i najlepszej zabawy!
Podczas gdy drużyny rywalizują ze sobą, pokonując przeszkody w możliwie krótkim czasie, cała społeczność zbiera się dookoła i dopinguje swoich zawodników.
Oczywiście jest przy tym ogrom śmiechu i zaangażowania, a zawodnicy przewracają się, wspinają, pokonują przepaści, skaczą z kuli na kule oraz pokonują wszelkie przeszkody.
Zobacz, jak krok po kroku przygotować turniej gminny, zawody sołectw, rywalizację strażaków z piłkarzami i wiele innych zawodów dla lokalnych społeczności.
SCENARIUSZ ZAWODÓW
Tory przeszkód można wykorzystać do wejść indywidualnych, jak i przeprowadzić na nich zawody zespołowe. Najczęściej praktykowane jest wykorzystanie torów do wejść gości imprezy, z wyłączeniem czasu potrzebnego na przeprowadzenie zawodów.
ZAWODY – to doskonały pomysł na urozmaicenie każdej imprezy plenerowej. Rywalizacja bowiem zawsze generuje ogromne emocje, zaangażowanie i determinację do zwycięstwa. Zawody można przeprowadzać indywidualnie lub zespołowo. Zmaganiom zawsze towarzyszą widzowie oklaskujący tłumy zawodników. Konkurencje mogą składać się z jednej lub kilku różnych dyscyplin, a każda z nich może być punktowana. Suma zdobytych punktów decyduje o zwycięstwie lub przepustce do wielkiego finału.
SZTAFETA – ustawiamy wybrane tory przeszkód w jednej linii, w taki sposób, aby stanowiły jeden wielki tor przeszkód. Urządzenia są dwutorowe, więc uczestnicy imprezy (dobrani w kilkuosobowe zespoły) mogą rywalizować ze sobą w tym samym czasie.
Dwa zespoły ustawiają się na linii startu, po czym ruszają dwaj pierwsi zawodnicy z każdej drużyny. Pokonują jak najszybciej cały dystans złożony z torów przeszkód, a następnie wracają po trawnikach na początek. W kolejności, w jakiej przybiegli, przybijają „piątkę” następnemu zawodnikowi w kolejce, a w ten sposób następny zawodnik rozpoczyna bieg aż do ostatniego zawodnika na mecie. Mierzymy czas dla wszystkich zawodników z każdego zespołu. Ta grupa, która szybciej zakończy rywalizację, odnosi zwycięstwo.
Do przeprowadzenia SZTAFETY najlepiej nadają się: TOR GIGANT oraz TOR CHALLENGER, które można dodatkowo wydłużyć o inne tory przeszkód jak np. TOR MATRIX .
Dodatkowe dyscypliny można przeprowadzić na: TORZE TRAPEZ, TARCZA lub RUROSKOCZKACH.
Ważne informacje dla organizatora:
Nie prowadzimy imprez ani nie zastępujemy konferansjera, ale aktywnie go wspieramy w przeprowadzeniu zawodów, pilnując dyscypliny zawodów, zliczając i zapisując czasy.
TOR GIGANT – tor ten składa się z wielu różnych przeszkód do pokonania. Zawodnicy najpierw muszą wdrapać się po drabinkach, aby chwilę później stanąć nad przepaścią do pokonania. Przepaść jest wielka, więc jedyny sposób to przebiegnięcie nad nią po siatce. Gdy tylko znajdzie się ona za plecami zawodnika, trzeba rzucić się ślizgiem w dół, gdzie czeka dmuchana rampa. Następnie należy przebiec po dmuchanym podeście, co dodatkowo utrudniają latające nad głową wahadła. W ostatnim module czekają liczne przeszkody, które trzeba ominąć, aby móc pokonać cały tor. Następnie zawodnicy jak najszybciej wracają na początek lub wbiegają do następnego toru.
TOR CHALLENGER – tor ten również składa się z wielu przeszkód do pokonania. Zawodnicy najpierw biegną po polu przeszkód niczym żołnierze na poligonach ćwiczeń, by zaraz musieć ominąć zderzenia z nadlatującą kulą. Od razu po ominięciu kuli przed zawodnikami staje do pokonania pole pełne opon, które trzeba przebiec tak, aby się nie przewrócić i nie stracić cennego czasu. Największe wyzwanie to wdrapanie się na szczyt wieży i wykonanie wielkiego skoku z wysokości. Gdy tylko zadanie to zostanie wykonane, zawodnicy ześlizgują się poza tor i możliwie szybko biegną na początek lub wbiegają do następnego toru.
TUNEL MATRIX – to doskonałe przedłużenie TORU GIGANT lub TORU CHALLENGER. Matrix to przeszkoda, która polega na tym, że zawodnicy muszą wbiec do tuneli i pokonać je jak najszybciej, poruszając się jedynie na czworaka. Tor Matrix może pełnić doskonałą funkcję dodatkowej przeszkody na drodze do kolejnego toru przeszkód lub może być ustawiony w taki sposób, aby zawodnicy wbiegali do pierwszego tunelu, zawracali i wbiegali do drugiego.
TOR WIPEOUT – tor ten składa się z 4 wielkich kul do pokonania. Rywalizacja polega na przeskoczeniu jak największej liczby kul, a nie jest to łatwe zadanie, ponieważ kule kołyszą się i łatwo spaść z nich na dmuchaną podłogę. Każdy zawodnik zespołu przeskakuje kule, a liczba pokonanych etapów przekłada się na sumę zdobytych punktów. Zapisujemy punkty uczestników, a następnie sumujemy je dla całego zespołu. Wygrywa ten, który łącznie zdobył więcej punktów. Aby rywalizacja była ciekawsza, możemy wpuszczać zawodników dwóch zespołów naprzemiennie, wówczas mamy efekt „rzutów karnych”.
TOR TRAPEZ – rywalizacja na tym torze, polega na przejściu jak najdłuższego dystansu, trzymając się rączek umieszczonych przy suficie urządzenia, jedynie za pomocą siły własnych ramion. Zawodnicy pokonują drabinki, a ich ilość przekładamy na liczbę zdobytych punktów. Sumujemy je dla całego zespołu. Wygrywa zespół, który pokonał łącznie najwięcej drabinek.
TARCZA CELNOŚCIOWA – dyscyplina ta polega na wykonaniu kilku strzałów piłką do nogi w obręb tarczy w taki sposób, aby skierować piłkę do punktowanych otworów. Sumujemy punkty zdobyte przez każdego zawodnika, a następnie zliczamy je dla całej drużyny. Zespół, który zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa całą dyscyplinę.
RUROSKOCZKI – zespoły 5-osobowe siadają na ruroskoczkach, następnie mają za zadanie ścigać się do mety, przesuwając do przodu w taki sposób, aby nie odrywać rąk od ruroskoczków. Zespoły ścigają się ze sobą, przesuwając metr po metrze do mety. Zabawa wywołuje bardzo duże zaangażowanie i emocje. Doskonała konkurencja na WIELKI FINAŁ.
PLENEROWA STREFA VR – Strefa Wirtualnej Rzeczywistości to nowość na imprezach plenerowych. Uczestnicy po założeniu okularów VR przenoszą się do świata wirtualnego, gdzie mogą doznawać wrażeń nieosiągalnych w realnym świecie. Niesamowite emocje zapewnia najwyższej jakości sprzęt i oprogramowanie VR.
CO JESZCZE MUSZĘ WIEDZIEĆ:
1) Teren powinien być trawiasty, z możliwością zakotwiczenia urządzeń do podłoża.
2) PWymagany jest prąd o odpowiedniej mocy, zapewniony na miejscu ustawienia urządzeń.
3) Auta typu BUS muszą mieć możliwość wjazdu na miejsce ustawienia urządzeń.
4) Miejsce pod urządzenia powinno być odpowiedniej wielkości.
JJeżeli chcesz sprawić ogromną radość swojej lokalnej społeczności, wyzwolić emocje i zaangażowanie nie tylko uczestników, ale także osób dopingujących, wejdź na stronę główną APOCALYPTO i wybierz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się u Ciebie. A jeżeli nie masz pewności, napisz lub zadzwoń, z pewnością pomożemy w ich wyborze!
Radosław Bąk | APOCALYPTO